Okénko poslance Josefa Nekla

Interpelace na předsedu vlády Bohuslava Sobotku, kterou jsem přednesl na jednání Poslanecké sněmovny dne 10. prosince 2015


Vážený pane předsedo vlády.

S interpelací tohoto obsahu nejsem připraven poprvé. V předcházejících týdnech jsem byl vždy vylosován tak, že se na mě nedostalo. Proto interpelaci přednesu a budu očekávat vaši písemnou odpověď.

Je tomu více jak půl roku, co jste navštívil bývalé vojenské letiště Bochoř na Přerovsku. Bezmála 400 ha plocha, po, dle mého názoru a názoru řady odborníků, velmi chybném rozhodnutí vlády o  vojenského letišti, toto letiště chátrá. Jen její velmi malou část využívá několik menších firem, zaměstnávajících pár lidí.

    Před více jak 6 měsíci jste v Přerově řekl, cituji: „Česká republika se setkává s velkým zájmem investorů, kteří by u nás chtěli vyrábět a podnikat.  Podle Czechinvestu jsou přitom stávající průmyslové zóny zaplněny na 80 %. Abychom uspěli v konkurenci dalších zemí, je nutné být na nové zájemce připraveni“, konec citátu.
    
    Dále jste řekl, cituji: „Připravíme pro vládu možnosti vzniku a parametrů takové strategické zóny. Zároveň musíme udělat vše pro urychlení stavby dálnice D1 z Říkovic do Přerova. Pro získání investorů bude dopravní napojení rozhodující,“ konec citátu.

    Strategická průmyslová zóna by se mohla stát průmyslovou zónou středoevropského významu. Pro Přerovsko, které dnes vykazuje nejvyšší nezaměstnanost v Olomouckém kraji, by zóna mohla přinést stovky, ne-li tisíce pracovních míst a stát se důležitým rozvojovým centrem celého kraje.

    I když jsem srozuměn s tím, že příprava a realizace takového projektu vyžaduje více času jak půl roku, obrací se na mě spoluobčané, zda se něco děje, zda je něco nového a jestli odpovědné orgány činí nějaké kroky. Proto se s těmito otázkami obracím na Vás.

Děkuji za odpověď.

Josef Nekl
            
Žádné komentáře