Okénko poslance Josefa Nekla


Má interpelace na ministra dopravy Dana Ťoka, přednesená dne 10. 12. 2015 na jednání Poslanecké sněmovny.Vážený pane ministře,


Obracím se na Vás s interpelací, která je u mě takovým osobním evergreenem. Dostavba D1 v úseku Říkovice – Lipník nad Bečvou, to je úseků 136 a 137. Nebudu zdůvodňovat životní nutnost dokončení dálnice pro vyřešení dopravní situace ve městě Přerově, pro podstatné zlepšení životního prostředí občanů města, pro zrychlení dopravy mezi Prahou – Brnem – Ostravou.

Moje interpelace se týká harmonogramu výstavby zbývajících asi 21 km chybějícího propojení D1. Podle některých informací měla být koncem listopadu zahájena stavba úseku Přerov – Lipník nad Bečvou. Má první otázka zní, zda stavba zahájena byla a zda byly odstraněny všechny překážky, které negativně mohou ovlivnit bezpečnost  občanů, zejména dětí, které docházejí například na autobusovou zastávku v místní části Přerova Lýsky.

Má druhá otázka zní: v jaké fázi je výkup pozemků na úseku Říkovice – Přerov, jak daleko je stavební příprava a kdy bude stavba zahájena.

A třetí otázka: kdy ministerstvo dopravy, potažmo ředitelství silnic a dálnic předpokládá dokončení celého úseku Říkovice – Lipník nad Bečvou a zda tyto termíny koordinuje s možným uvedením do provozu průmyslové zóny pracovně nazývané vojenské letiště Bochoř – Přerov.

Děkuji Vám za písemnou odpověď.


 
Žádné komentáře