Různé

To si dělá ministr financí z lidí legraci?!


Ministr financí si nejspíš dělá legraci z lidí, ale nevím, jestli také i sám ze sebe. Je chvályhodné, že se ostře ohradil proti plánu vlády přijmout do ČR 80 syrských uprchlíků z tureckého tábora. Cožpak ale pan ministr není členem vlády, a to dokonce vicepremiérem a předsedou jedné z koaličních stran? Proč tedy nekonal a »prostě« se nesnažil rozhodnutí vlády zvrátit? Nebo snad pan ministr společně se svými stranickými kolegy jednání o uprchlících zaspal?

Navíc je tu zvlášť smutný fakt, že se vláda svým rozhodnutím postavila proti rozhodnutí Poslanecké sněmovny, která řekla své jasné »ne« kvótám v rámci přerozdělování utečenců. A jsme pořád v parlamentní demokracii, kde je vláda parlamentu odpovědná!

Žel, každý den jsme svědky krvavých útoků napříč Evropou. Přesto se vláda nepoučí a dělá stejné chyby jako sousedé, kteří teď litují, že utečence vůbec »pozvali« a přijali mezi sebe. I naše vláda udělá stejnou chybu?

Jen doufám, že na ni nedoplatíme stejně jako v Německu či Francii a náš prezident nebude muset rušit své návštěvy. Říkal jste, pane ministře, že bude líp, teď máte heslo – Chceme lepší Česko. Ano, chceme, ale ne podle řečí, ale podle činů!

Proto musíme požadovat, aby politici jen nekritizovali, nedělali prohlášení pro tisk, ale stáli svými kroky za svým slovem.

Vojtěch FILIP, místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM
Žádné komentáře